Benzininės žoliapjovės (8)

Akumuliatorinės žoliapjovės (6)

Žoliapjovės yra kiekviename nuosavo sklypo garaže. Tai yra įranga, be kurios daugelis žmonių šiais laikais net negali įsivaizduoti vejos priežiūros. Ir tai yra suprantama. Kai galima džiaugtis nuostabiu sodu, kuris nereikalauja daug laiko priežiūrai – kodėl gi ne? Juk dažnam sodas yra poilsio kampelis, kur galima pabėgti nuo dienos darbų ir atsipalaiduoti. Kai sodas yra išpuoselėtas bei gražus, žinoma, kad jame būti yra kur kas maloniau.

Tiesa, tinkamos vejapjovės pasirinkimas gali būti rimtas iššūkis, kadangi šiuo metu pasiūla rinkoje yra labai plati ir ne visada yra paprasta rasti tokią, kuri geriausiai atitinka jūsų asmeninius bei Jūsų sodo poreikius. Dėl to siūlome pasinaudoti st–dalys.lt specialistų teikiamomis nemokamomis, virtualiomis konsultacijomis. Padėsime rasti tai, ko reikia Jūsų sodui ir Jums asmeniškai.

Vejapjovės tipai

Renkantis žoliapjoves pirmiausia reikia susipažinti su jų tipais. Tai yra patys pirmi aspektai, kurie turi būti vertinami. Kai rasite Jums tinkamo tipo – toliau galite analizuoti kiekvienos technikos parametrus.

Šiuo metu rinkoje dažniausiai dėmesio sulaukia akumuliatorinės, benzininės bei elektrinės. Vis dar galima kartais pamatyti ir mechanines, tačiau jos yra visiškai nepraktiškos, nepatogios ir dažniausiai nenupjauna vejos taip gražiai kaip kad pirmieji minėti trys žoliapjovių tipai.

Benzininės vejapjovės

Šio tipo žoliapjovės yra puikus pasirinkimas tuomet, kai veja pjaunama ne itin dažnai, tad reikia galingo prietaiso, kuris gebėtų sutvarkyti net ir kiek apleistą sodą. Su šia žoliapjove yra paprasta kontroliuoti judėjimo kryptį, galima pjauti ir nelygius sodus. Dažniausiai benzininės žoliapjovės džiugina dėl to, kad jos – labai patvarios. To pačiu ir ilgaamžės, tad kartą įsigijus įrangą galėsite nesukti galvos dėl jos funkcionalumo. Aukštų darbinių parametrų įranga yra tinkama ne tik nuosavo sodo priežiūrai, tačiau ir viešųjų erdvių žolės pjovimui. Nesvarbu, kokio dydžio bus sklypas, esame tikri, kad veją nupjauti nebus sunku ir tinkama benzininė žoliapjovė tai padės padaryti be jokio vargo.

Dažniausiai benzininių vejapjovių korpusai yra plieniniai, tad labai patvarūs, kokybiški, tarnauja daugelį metų. Pjaunama ne tik veja, kuri yra ant nelygaus žemės paviršiaus, tačiau ir esanti labai tanki. Galima sakyti, kad iš visų tipų šios žoliapjovės yra pačios galingiausios. Dažniausiai jos yra su surinkimo talpyklomis, kurios padeda išvengti nupjautos vejos ant sodo paviršiaus. Ji ne tik negražiai atrodo, tačiau kaitriomis dienomis tokia veja tampa šienu ant kurio nėra malonu vaikščioti. Talpyklos taip pat padeda pjovimo metu nesusidaryti dulkėms, tad pats darbas yra malonesnis, švaresnis.

Taip pat benzininės žoliapjovės leidžia nesukti galvos dėl darbo vietos. Tai yra, nereikia elektros lizdo. Svarbu – papildomos benzino sąnaudos, kurios leis Jūsų įrangai dirbti. Visgi, benzininės žoliapjovės, deja, yra pačios neekologiškiausios, kadangi darbo metu yra išmetamos dujos, kurios kenkia aplinkai ir žmonėms. Taip pat dažniausiai ši įranga yra didesnių matmenų nei kitų tipų žoliapjovės, tad reikia įvertinti vietą – kur jos bus laikomos.

Elektrinės vejapjovės

Elektrinės vejapjovės tikrai patiks tiems, kurie yra ekologijos šalininkai ir nori, kad darbų metu nesklistų jokios išmetamosios dujos, kurios gali daryti įtaką aplinkai. Tai yra puikus pasirinkimas nedideliuose soduose, kur lauke yra elektros lizdas. Elektrinės vejapjovės dažniausiai rekomenduojamos tokiems sklypams, kurie yra nedidelių nelygumų, tai yra, nuožulnūs. Taip pat daugeliui žmonių patinka, kad šios vejapjovės veikia gana tyliai, juntama vos minimali vibracija, tad po ilgos pjovimo dienos – rankos nebus pavargusios.

Tiesa, kai kuriems žmonėms nepatinka, kad pjovimo metu reikia saugotis laido. Neatsakingai, neapdairiai pjaunant jį net galima perpjauti su ta pačia žoliapjove. Taip pat reikia pasirūpinti, kad elektros lizdai būtų keli arba įsigytos žoliapjovės laidas būtų užtektinai ilgas, kad pasiektų net ir pačius tolimiausius kampelius. Galiausiai, šio tipo vejapjovės labiausiai tinka nuolatinei vejos priežiūrai, tokiai, kuri nėra labai aukšta.

Akumuliatorinės vejapjovės

st–dalys.lt taip pat siūlo ir akumuliatorines vejapjoves. Jos veikia dėl įkraunamo akumuliatoriaus, kurio talpa gali būti labai įvairi. Nors taip pat reikia elektros lizdo, tačiau nebus laido, kuris gali maišytis pjovimo metu. Tiesa, dirbti be pertraukos bus galima iki tol, kol akumuliatorius išsikraus, dėl to renkantis techniką būtinai reikia apskaičiuoti Jums reikalingą talpą.

Dėl riboto pjovimo laiko tarpo dažniausiai akumuliatorinės žoliapjovės labiausiai rekomenduojamos nedidelio ploto teritorijose. Visi kiti privalumai – kaip ir elektrinių žoliapjovių: veikia tyliai, maža vibracija, pačios žoliapjovės dažniausiai nėra sunkios, nereikia jokios ypatingos priežiūros, dažniausiai nedidelių matmenų (lyginant su benzinine) ir t.t.

Kaip pasirinkti žoliapjovę?

Renkantis žoliapjovę – svarbiausia yra susipažinus su tipais nuspręsti – kuris Jums labiausiai tinka. Tai yra, koks bus Jūsų planuojamos žoliapjovės energijos šaltinis: elektra, akumuliatorius ar benzinas. Toliau reikia analizuoti kiekvieno modelio techninius parametrus.

Galia

Tai, kokio galingumo žoliapjovės Jums reikia, geriausiai gali nurodyti sklypas, kuris bus pjaunamas. Jeigu plotas yra didelis, o reljefas nelygus – žinoma, geriau yra rinktis galingesnes. Kai sodas yra vos kelių arų, lygus, prižiūrėtas – puikiai tinka ir ne tokia galinga akumuliatorinė vejapjovė. Kuo galingesnė įranga – tuo ji daugiau sveria ir jos energijos kaštai yra didesni. Visgi, tuo pačiu ji padeda greičiau atlikti darbus ir susitvarkyti net ir su sudėtingomis užduotimis.

Darbinis plotis

Renkantis žoliapjovės svarbu įvertinti darbinį plotį, kadangi jis gali padėti numatyti – kiek laiko užtruks vejos pjovimas. Žinoma, kad kuo didesnis sklypas yra – tuo platesnės reikia žoliapjovės. Specialistų rekomendacijos yra:

  • 200 – 300 kv. metrų sklypui dažniausiai užtenka žoliapjovės iki 32 cm.
  • didesniam 350 – 500 kv. metrų plotui geriausia yra rinktis žoliapjoves, kurių darbinis plotis yra 40 – 46 cm.
  • 500 – 1000 kv. metrų sklypui geriausias pasirinkimas yra įrangos, kurių darbinis plotis siekia 46 – 51 cm.

Žolės surinkimo funkcija

Ne visos įrangos surenka veją, kurią nupjauna. Dažniausiai tos, kurios nesurenka – kainuoja pigiau, taip pat, jas stumdyti yra kur kas lengviau. Tačiau po pjovimo palikta veja dažniausiai atrodo nereprezentatyviai, trukdo naujai žolei augti. Juolab, surinkta veja gali būti puiki trąša tujoms, šiltnamiui arba daržui.

  • Jeigu Jums nereikalinga vejos surinkimo funkcija – tuomet dažniausiai įranga nupjautą žolę meta per technikos šoną.
  • Yra žoliapjovių, kurios turi specialią mulčiavimo funkciją. Jos metu nupjauta veja yra labai susmulkinama ir plonas jos sluoksnis yra paliekamas ant vejos. Taip Jūsų sodas yra natūraliai tręšiamas.
  • Galiausiai, galimas žolės surinkimas. Specialioje talpoje žolė yra surenkama ir kaip jau minėjome – gali būti panaudojama kaip trąša.

Pjovimo aukštis

Taip pat reikia įvertinti, koks yra žoliapjovės pjovimo aukštis. Gerai, kai įranga turi pjovimo aukščio reguliavimo funkciją. Tuomet koreguojamos padėtys pagal tai – kuri sklypo zona yra pjaunama. Dažniausiai minimalus technikos pjovimo aukštis siekia nuo 20 mm iki 40., o maksimalus apie 70 mm. Padėčių skaičius gali būti įvairus, nuo kelių iki 10–ies ir daugiau.

Žoliapjovės svoris

Daugeliui svarbus svoris, kadangi norisi, kad po vejos pjovimo nebūtų itin didelio nuovargio, taip pat, kad su technika galima būtų patogiai manevruoti aplink augalus, krūmus ir t.t. Svorio ribos yra labai plačios: nuo 20 iki 50 kg ir t.t.

Kaina

Renkantis bet kokią sodo techniką daugelis vertina ir savo biudžeto ribas. Tai yra patogu, kadangi susiaurinsite paieškas ir apžiūrėsite tik tas žoliapjoves, kurios atitinka galimybes. Žoliapjovių kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Kuo brangiau – tuo galingesnė, patvaresnė su daugiau funkcijų.

Ratų skersmuo

Galiausiai, renkantis žoliapjoves taip pat siūlome skirti dėmesį ir ratų skersmeniui. Kuo sklypo paviršius yra nelygesnis – tuo didesnių ratų technikos Jums reikia. Taip pat žoliapjovė su didesniais ratais dažniausiai yra lengviau valdoma, ją yra paprasčiau manevruoti. Priekinių ratų skersmuo turi būti apie 20 cm., o galinių siekti apie 30 cm.

Žoliapjovės internetu

Siūlome žoliajoves internetu įsigyti st–dalys.lt prekybos vietoje. Teikiame ne tik plačią jų pasiūlą, tačiau ir konkurencingas kainas. Taip pat – nuolaidas, kurios sumažins įkainius, tačiau ne kokybę. Jeigu nerandate Jums tinkamos technikos – visada galite tartis su mūsų specialistais, kurie teikia nemokamas, išsamias konsultacijas virtualiais kanalais. Užsakytas įrangas gausite per kurjerį arba galite atsiimti mūsų biure adresu Užpalių g. 87–201, Utena.